ULTRASON MUAYENESİ


ULTRASON MUAYENESİ


VİTAVET VETERİNER KLİNİĞİ OLARAK

Ultrason muayenesi klinik pratikte en önemli unsurlardan biridir.

İç organ – karaciğer,böbrek,dalak,kalp,uterus,mide – ultrason muayenesi sayesinde organ hastalıklarının derecesi, lezyon varlığı, organ yetmezliklerinin seviyesi, tipi , organ genişliği hesaplanması, yetmezlik, tümör gibi lezyonların belirlenmesi, yabancı cisim varlığı, kalp muayenesi gibi birçok hastalığın teşhisinde yardımcı olmaktadır.

DOĞUM VE JİNEKOLOJİK MUAYENE:


JİNEKOLOJİK ULTRASON MUAYENESİ


Doğum ve Jinekoloji kedi ve köpeklerin yaşam standartları ve sağlıklarında önemli bir yer tutar. Doğumlar erken veya geç yaşlarda gelişebilir ve bunlar güç doğuma sebep olur. Yavruların gelişimin kaçıncı gününde olduğu, sağlık durumlarının nasıl olduğunu ultrason muayenesi sayesinde öğrenmekteyiz.

Dişi kedi ve köpeklerdeki jinekolojik hastalıkların başında gelen ovaryan kist, endometriyum, pyometra gibi başlıca hastalıkların ve buna benzer jinekolojik rahatsızlıkların önemli bir bölümünde ultrason muayenesi teşhiş adımlarını hızlandırmaktadır.

Feriköy Vitavet Veteriner Kliniği bünyesinde Tecrübeli veteriner hekimlerimiz ile ultrason muayenelerini yaptırabilirsiniz.